ORELSKÁ POUŤ 2010 - Svatý Hostýn

24.08.2010 17:35

Již tradičně se konala 22. srpna 2010 hlavní ústřední pouť Orlů na Svatém Hostýně.

Tentokrát byla tato pouť poznamenána protesty některých členů a funkcionářů Orla (ve žlutých tričkách), proti současnému vedení.  Tato situace byla způsobena korupčním skandálem dnes již bývalého starosty Orla, exposlance PS ČR Ladislava Šustra "Milion za zákon", který krátce po této pouti rezignoval. Po tomto skandálu ze v členské základně Orla zvedla vlna protestů proti celému vedení, kterému je vyčítáno neprůhledné hospodaření.

Další důvod prtotestů, je také politický který vznikl po vzniku TOP 09, kdy téměř celé vedení Orla do této strany přestoupilo z KDU-ČSL a tak byla porušena deklarace mezi Orlem a KDU-ČSL z roku 1997, ve které se zdůrazňují historické souvislosti obou subjetů a jejich spolupráce. Je to také spor o zachování křesťanského charakteru Orla.

Tuto situaci by měl vyřešit XV. sjezd Orla, který se bude konat 14. května 2011

Videa z pouti:

ORELSKÁ POUŤ 2010 Sv. Hostýn - 1. část - Průvod s orelskými prapory a mše svatá

ORELSKÁ POUŤ 2010 Sv. Hostýn - 2.část -  Orelské shromáždění po mši sv., protest proti vedení Orla